Zabawa w rytmie didżeja

Czy warto zatrudniać na własne wesele didżeja? To kwestia sporna. Wiele osób uważa, że to nieco wbrew polskiej tradycji. Od dawna przyjęło się, że na weselu powinien występować zespół weselny. Teraz jednak wesela nie są zwykłymi biesiadami w remizach strażackich czy też na świeżym powietrzu. Aktualnie wesele to impreza na wiele osób i nie każdemu będzie odpowiadał konkretny rodzaj muzyki granej przez dany zespół. Wiadomo, że przekrój przez gatunki muzyczne jest najczęściej spory, ale mimo wszystko po kilku godzinach słyszymy ciągle ten sam głos, te same instrumenty, a to może się przecież znudzić.

Z kolei dj na wesele ma dostęp do wielu oryginalnych utworów, z których może korzystać i co za tym idzie - wprowadza pewne zróżnicowane. Didżej może puścić praktycznie wszystko, dlatego może to być muzyka rock, pop, hip hop, reggae, disco polo i znacznie więcej. Zespoły muzyczne niekoniecznie mogą zagrać wszystko, a co najważniejsze - zaśpiewać wszystko. Wybór należy do nas, ale trzeba mieć świadomość tego, że rozpiętość repertuaru jest znacznie większa, jeśli chodzi o didżeja.

Być może zespoły weselne nadają weselu pewien niezastąpiony klimat, ale wystarczy wejść w sieć, by przeczytać wiele negatywnych komentarzy o zespołach. Niektóre po prostu wcale nie są takie dobre, jak mogłoby się wydawać i wiele z nich po prostu fałszuje. Z didżejami jest więc łatwiej, ale i tak warto sprawdzić opinie na temat danego didżeja w internecie. Czy sprawdził się on w roli prowadzącego wesele i oprawę muzyczną czy też nie. Taki dj na wesele to nie tylko osoba puszczająca muzykę z głośników, ale przede wszystkim potrafiąca zachęcić zgromadzonych na weselu ludzi do wspólnej zabawy, do tańca i także śpiewu.