Oprawa muzyczna wesela

Komu powierzyć zajęcie się oprawą muzyczną wesela? Didżejowi czy może zespołowi weselnemu? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie dobrego wesela bez odpowiedniej oprawy zespołu weselnego. Tak się po prostu przyjęło i taka była tradycja. Teraz jednak tradycja ta jest nieco wypierana, bo coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie kogoś takiego jak dj na wesele. Jest to osoba, która specjalizuje się w puszczaniu muzyki z głośników. Jest to muzyka oryginalna, a nie covery, co okazuje się być strzałem w dziesiątkę.

Okazuje się bowiem, że ciągłe granie zespołów weselnych staje się po kilku godzinach bardzo nudne. Poza tym zespoły weselne też szybko się męczą i na początku śpiewają i grają bardzo ładnie, a po kilku godzinach robią nie tylko długie przerwy, ale również głosy już nie te. Z kolei didżej może puszczać muzykę praktycznie na okrągło i nikt nie musi obawiać się, że się zmęczy. Wiadomo, że też musi mieć jakieś przerwy, ale w tym czasie może lecieć muzyka z głośników puszczana z playlisty. Poza tym dj na wesele również komunikuje się z gośćmi za pomocą mikrofonu i taki kontakt jest bardzo ważny, by dobrze się bawić.

Wybór didżeja ma więc sporo zalet, ale najpierw należy dokładnie sprawdzić osobę, która ma takim didżejem na naszym weselu zostać. Powinna być to osoba wesoła, która potrafi rozmawiać z ludźmi i nie ma żadnych problemów z zachęceniem ich do zabawy. W przeciwnym razie wszyscy będą czuli się nieswojo. Warto też sprawdzić, jaki repertuar ma dany dj na wesele i czy taka muzyka nam odpowiada. Zazwyczaj przekrój jest dość spory przez wiele gatunków muzycznych (pop, rock, reggae, disco polo) i każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego na własne wesele.