Programy rozrywkowe i talent show w telewizjach

Telewizje przede wszystkim nastawione są na prezentowanie programów mających na celu zwiększenie oglądalności. Z tego powodu telewizje poszukują takich formatów programów, które mogą zapewnić dużą oglądalność. Z drugiej strony telewizje starają się również zwiększyć kontakt z widzami. Wynika to przede wszystkim z coraz większego rozwoju Internetu, który dla stacji telewizyjnych staje się rywalem w zakresie dostępu do środków finansowych pochodzących od reklamodawców. W ten sposób telewizje szukają sposobu na interakcje z widzami, która byłaby porównywalna z interakcją, która jest charakterystyczna dla kontaktu internetowego. Pojawiają się więc takie formaty programów jak talent show.

Talent show to programy, które mają określony czas prezentowania, który pozwala na uzyskanie dużego zainteresowania publiczności. Programy tego rodzaju w krótkim czasie mogą się widzom znudzić, co prowadzi do konieczności zmiany formatu takiego programu, czyli wprowadzenia nowej formuły programu, czego przykładem jest super dzieciak. Z drugiej strony wprowadzane są nowe programy telewizyjne związane z prezentowaniem talentów różnych osób.

W telewizji bardzo ważne jest wzbudzanie emocji, które sprawiają, że widzowie mogą się utożsamiać z oglądanymi osobami. Programy talent show super dzieciak pozwalają na uzyskanie możliwości dużej interkalacji z widzami choćby poprzez portale społecznościowe, co pozwala na uzyskanie zwiększenia zainteresowania programem. Z tego powodu we współczesnych telewizjach można spotkać się z coraz większą liczbą programów telewizyjnych, gdzie nie pojawiają się znane gwiazdy, ale właśnie osoby, które dopiero prezentują swoje talenty. Pojawiają się również programy z dziećmi, które są w stanie wzbudzić bardziej pozytywne emocje wśród widzów.